"Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde" demiştir Ziya Paşa. Kendimizi yaptığımız işlerle anlatmaya çalışıyoruz!

BAŞKANIN MESAJI

MAS 04
Genel Müdür / General Manager

Murat Atıf Sayar

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar farklı firmalarda Pre-Sales / Post-Sales olarak görev yapmış olup, şu anda Genel Müdür olarak görevini yürütmektedir.

Teknoloji hızla ilerliyor.

Artık dijital verilerin oluşturduğu dijital bilginin, sadece disklerde, ram veya kasetlerde korunması yeterli değil. Dış saldırılara karşı bir firewall cihazı konumlandırmak, e-mail security sistemleri kurmak da yeterli değil. Hatta sistemi sürekli monitor etmek, network ağını tehditlere karşı izlemekte.

Ya peki altyapı denetlemeleri için kullanılan sistemler veya uygulamalar?

Bu bileşenlerin hepsi tek başına yeterli olamaz artık. İç güvenlik için kullanacak bir DLP yazılımıda tüm sorunları çözmeyecektir. Artık tüm bu bileşenleri uyumlu bir biçimde çalıştırmak, ihtiyaç anında tüm verilere online veya offline olarak geri dönebilmek, disaster recovery sistemlerini sadece denetimlerden geçebilmek için değil, bir felaket anında işinize yaraması için kurmak ve bu yapıları herhangi bir felaket anından önce mutlaka test etmek gereklidir.

Yedekleri hem kendi veri merkezinizde hem de güvenli bir bulut ortamında tutmanız gerektiğini ise hatırlatmak istemiyorum. Bütün bunlar bir gereklilik artık.

Ayrıca penetrasyon testlerinin şimdiye kadar yaptırılmış olması ve belirli periyodlarla tekrarlanması bir zaruriyet.

Tabiki tüm bu işlemleri, sistemleri senkronize çalıştırmayı ise PCI, HIPAA, SOX, FISMA, ISO 27001, GLBA, FERPA, NERC, GDPR, CJIS gibi standartlara göre yapılması gerekliliği ise ayrı bir konu olarak ortaya çıkıyor.

Artık daha çok yapılacak iş, daha fazla uyulması gereken standart ve kontrol var iş hayatında ve özellikle firmaların teknoloji / bilişim departmanlarında.

Networkmas olarak uzman olduğumuz konularda, temel prensiplerimiz doğrultusunda hizmet vermeye çalışıyor, günden güne değişen teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, firma kültürünü güncel tutup müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda çözümler sunmaya devam ediyoruz.

Sayfanın en üstünde yazan Ziya Paşa’nın sözü gibi, kendimizi yaptığımız işlerle anlatmaya çalışıyoruz.

Saygılarımızla,

Murat Atıf Sayar
Genel Müdür

PORTFÖYÜMÜZ

KONUSUNDA PROFESYONEL İŞ ORTAKLARI / ÜRETİCİLER

+
ÇÖZÜM
+
İŞ ORTAĞI / MARKA / VENDOR
+
ÜRÜN / SERVİS / HİZMET

360 derece teknoloji çözümlerimizi inceleyin!

Bilgi güvenliği çözümleri başta olmak üzere, kurumların ve bireysel kullanıcıların ihtiyaç duydukları 360 derece IT çözümleri